Naja Forest Beauty anyagcsere beállító csomag
35.000 Ft
Anyagcsere beállító csomag + anyagcsere receptfüzet
NAJA FOREST ÉTREND BEÁLLÍTÓ PROGRAM – 3.
Harmadik lépés az anyagcsere normalizálása.
A program három terméket és egy receptfüzetet foglal magában:
Naja Forest Beauty Drink, Naja Forest Beauty Shake, Naja Forest Beauty Women, Egészséges vegán receptek könyve – diéta 3
További információk
Kiszerelés | Beauty Shake 600gr, Beauty Drink 150ml, Beauty Woman Drink 50ml |
---|---|
Jellemzők | Kategória: Étrend Beállító Program |
RÉSZLETES LEÍRÁS
A 3 Naja Forest termék együttes hatása:
- Prebiotikus hatás-bélflóra megfelelő egyensúlyának kialakítása: Shake, Cordyceps sinensi
- Poliszacharid tartalmának köszönhetően
- Zsírmegkötő
- Étvágycsökkentő
- Hormonális egyensúly
- Szénhidrátmegkötő
- Enzimtermelő hatás
- Kalóriakontroll: előírt diétával
Anyagcsere helyreállító, hormonális egyensúly beállító Naja Forest csomag:
Harmadik lépés az anyagcsere normalizálása.
Nem előzheti meg az első és második lépést sem!
Fontos hormontermelő szerv a mellékvese, amit egyébként az agyalapi mirigy és a vegetatív idegrendszer szimpatikus ága vezérel. A pajzsmirigy egészséges működésének szempontjából, a mellékvese által termelt kortizol hormonnak kulcsfontosságú szerepe van.
- A kortizol egy antistressz hormon, akkor termelődik nagyobb mennyiségben, ha tartósan ki vagyunk téve fizikai, mentális vagy lelki terhelésnek. Egy igazi „túlélőhormon”, mert a stressz helyzetekhez való azonnali fizikai alkalmazkodásunkat segíti elő. A kortizol minden mozgósítható energiaforrást azonnal aktivál, hogy azt a lehető leggyorsabban felhasználhassuk. A kortizol emeli a vércukorszintet, növeli a vérnyomást és a pulzust, hatására fokozódik az egész test vérellátása.
- Se a túl kevés, se a túl sok nem ideális anyagcsere szempontból, mert hormonális egyensúlytalanságot okoz és olyan láncreakciót indít el a testben, ami a többi szerv működésére is hatással lesz.
- Bizony a megfelelő mennyiségű kortizol elengedhetetlen a pajzsmirigy hormonok termelődéséhez is, szerepe van a pajzsmirigy által termelt T4 (inaktív előhormon) T3 (aktív pajzsmirigy hormon, amit a sejtek felhasználnak) hormonná történő jó átalakításához, valamint a sejteken lévő pajzsmirigy hormont érzékelő receptorok jó működéséhez.
- Ha nincs elég kortizol, akkor a pajzsmirigy által termelt, vagy már egy kezelt pajzsmirigy alulműködés esetén kívülről bevitt (gyógyszer) hormonok nem tudnak bejutni a sejtekbe és nem tudják a hormonális aktivitásukat kifejteni, emiatt pajzsmirigy alulműködéses tünetek alakulnak ki vagy maradnak fent.
- Hosszan tartó kortizol hiányos állapot esetén, a sejteken lévő pajzsmirigy hormonokat érzékelő receptorok (jelfogók) el is tűnhetnek, amíg a hiányállapot meg nem szűnik!
- A túl magas kortizol szint sem megfelelő. Ebben az esetben a sejtek membránjában szintén csökken a T4 -> T3 hormonná történő átalakítása, a szövetek rezisztensé (érzéketlenné) válnak a pajzsmirigy hormonokra és hiába mutatnak a laborértékek normál T4 és T3 szintet, a sejtekbe nem jutnak be a pajzsmirigy hormonok és alulműködéses tünetek alakulnak ki.
- Ha túl van terhelve a mellékvese, akkor a „pisztoly” fordítva is elsül és a krónikus stressz válasz vissza fog hatni a mellékvesét vezérlő agyalapi mirigyre és az azt irányító hipotalamuszra, aminek hatására azok aktivitása elnyomódik.
- A gond ezzel az, hogy a pajzsmirigyet is a hipotalamusz – hipofízis vezérli. Ha csökken ezen szervek működése, akkor a pajzsmirigy is alulvezérelt lesz. Ez a laborképben úgy jelenik meg, hogy mind a TSH (ezzel a hormonnal stimulálja munkára az agyalapi mirigy a pajzsmirigyet), mind a T4 és T3 szintek is alacsonyak lesznek, úgymond leszabályozódik a test.
- Nők esetében a mellékvese-stressz úgy is tud pajzsmirigy alulműködést okozni, hogy a hosszú időn keresztül fennálló magas kortizol szint csökkenti a máj azon képességét, hogy a vérből kivonja a felesleges ösztrogént (női nemi hormon).
- A felesleges ösztrogén megemeli a tiroxin (pajzsmirigy hormon) kötő fehérje, a TBG szintjét.